سوالات متداول

اطلاعات خرید

بله،جهت پردازش و ارسال کالا به اطلاعات ثبت نام در عضویت نیاز است.

خیر،خرید و ثبت سفارش فقط از طریق وب سایت امکان پذیر است.

تمامی روال سفارش پس از ثبت سفارش و نهایی شدن آن،از طریق پیام کوتاه،ایمیل و فاکتور فروش برای مشتری ارسال خواهد شد.

شما می توانید از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی به آدرس https://newtracking.post.ir و وارد کردن کد 20رقمی  که بعد از خرید برای شما ارسال شده است و یا با مراجعه به اداره پست محل سکونت خود و همچنین تماس با واحد امور مشتریان دˏراس،از وضعیت مرسوله آگاه شوید.

ارسال سفارش تا دریافت آن نسبت به شهر گیرنده ممکن است متفاوت باشد ولی معمولا 4-3روز بعد از ارسال به مقصد می رسد.

خیر،تحویل سفارش در امکان عمومی اعم از کافه ها،هتل ها،پارک ها و…امکان پذیر نیست

کالای شما به پست منطقه مرجوع شده و باید کالا را به صورت حضوری از اداره ی پست محل سکونت خود دریافت کنید.

باید در اولین فرصت تا 1روز کاری با واحد امور مشتریان تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهید.در  صورت وجود اینگونه مغایرت پس از دریافت کالای مرجوعی شما،قطعا کالای شما تعویض شده ویا مبلغ آن عودت خواهد شد.

پس از مطالعه دقیق مشخصات فنی درج شده در قسمت بازگشت کالا با واحد مشتریان تماس گرفته تا مشکل شما را پیگیری کنند.

بله،با رعایت اصول و قوانین بازگشت کالا می توانید کالای خود را برای رنگ و سایز تعویض نمایید.

خیر،کالای فروخته شده در تخفیف ها قابل بازگشت و یا تعویض نیستند.

بله همه ی کالاها،منوط به رعایت اصول و قوانین بازگشت کالا،شامل 7 روز مهلت تعویض می باشند.

در صورت موجود نبودن سایز و رنگ کالای مرجوع شده و در صورت انتخاب ننمودن کالایی دیگر،پس از دریافت کالای مرجوعی و تایید آن توسط کارشناس،وجه نقد تا 72 ساعت به حساب شما واریز می شود.

همه ی کاربران می توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه ی کارت های عضو شبکه شتاب،مبلغ را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

هزینه ارسال برای خرید های بالای 150هزار تومان رایگان می باشد.

بله،در 24ساعت شبانه روز و 7روز هفته می نوانید خرید خود را انجام دهید،پردازش و ارسال سفارش ها در اسرع وقت و با ترتیب الویت انجام خواهد شد.

بله،شما با خیال آسوده از درگاه اینترنتی سایت دˏراس می توانید خرید کنید با وجود این برای حفظ امنیت پرداخت در تمامی تراکنش‌های خرید آنلاین، لازم است قبل از انجام خرید به چند نکته توجه شود:

 

۱ – خودداری اکید از وارد کردن اطلاعات کارت در شبکه‌های اجتماعی، ربات‌ها، پیام‌رسان‌ها و نیز سامانه‌های پیامک تلفن‌همراه یا اپلیکیشن‌های موبایلی متفرقه

 

۲ – توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمهhttps شروع و صرفاً با عبارت .shaparak.ir (دات شاپرک دات آی آر) به پایان می‌رسد.
 
3 – عدم نمایش تصویر قفل، یا نمایش قفل به رنگ قرمز یا با خط قرمز، یا پیغام خطا با مضمون خطای امنیتی و خطای SSL هنگام بارگزاری صفحه درگاه پرداخت، از نشانه های درگاه‌های غیرمجاز و ناامن است.

این مشکل جای هیچ گونه نگرانی نداشته وامکان دارد در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و تراکنش ناموفق باشد.در این حالت وجه شما پس از کسر تا 72 ساعت به حسابتان واریز می شود.